Portret formalny

Fotografia biznesowa albo formalna wciąż kojarzy się ze sztywnymi zdjęciami do dokumentów albo sztucznymi twarzami polityków spoglądających na nas z afiszy kampanii wyborczych. Na szczęście, duże firmy już dawno wyszły z tego utartego schematu prezentując zupełnie nową jakość fotografii biznesowej, która wychodzi z filozofii budowania wizerunku firmy przez pracowników, którzy (przynajmniej na zdjęciach) są pewni siebie, profesjonalni, rzetelni i godni zaufania. Na pewno nie powiedzielibyśmy tego o kimś, kto umieszcza na stronie internetowej swoje paszportowe zdjęcie, które w większości przypadków, wygląda nieciekawie.

Dlaczego warto mieć dobrą fotografię formalną?
Jako prezes firmy lub osoba na wyższym stanowisku musisz mieć świadomość, że każde medium, jakie przyjdzie do ciebie zrobić wywiad albo poprosić o komentarz odnośnie od jakiegoś wydarzenia, "pożyczy" sobie twoje oficjalne zdjęcie i podpisze je twoim imieniem i nazwiskiem. Każdy twój potencjalny klient lub aplikant najpierw zajrzy na stronę internetową i będzie chciał zobaczyć, kim jesteś i jakie sprawiasz wrażenie, żeby w jakiś sposób przygotować się na ewentualne spotkanie twarzą w twarz. Zadbanie o dobrze zrobiony portret formalny twój i twoich pracowników zagwarantuje ci sukces, przynajmniej na poziomie marketingowym i komunikacyjnym. Firma wcale nie musi być duża ani rozpoznawalna, ta zasada dotyczy właściwie każdej działalności!

Jak się przygotować do takiej sesji?
Warto wcześniej spotkać się z fotografem i omówić wszelkie koncepcje dotyczące firmy. Bardzo ważne będzie wybranie odpowiedniego miejsca na sesję zdjęciową biznesową - zazwyczaj mamy do wyboru albo budynek własnej firmy, albo sesję w studiu. Często jednak zdarza się, że nasze biuro nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego w takim wypadku lepiej skłonić się w stronę studia fotograficznego. W nim będziemy zazwyczaj pozować na szarym lub białym tle, więc trzeba zadbać o odpowiedni strój. Pamiętaj, żeby wykorzystać ubranie, w którym się dobrze czujemy i używamy go na co dzień, dzięki czemu uzyskamy efekt naturalności. Oddajmy je wcześniej do pralni. Powinno być utrzymane w klasycznych kolorach - takich jak szarości, odcienie bieli czy granat oraz eleganckie. Jeśli mamy coś, co nas wyróżnia, podkreślmy to przez detale, np. kolorową muszką, zegarkiem czy delikatnym łańcuszkiem. Co ciekawe, większość fotografów przed sesją zdjęciową poleca wizytę u fryzjera i przystrzyżenie włosów tak, by wyglądać jak najbardziej schludnie i zadbanie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 397 865

E-mail: kontakt@zs1-czeladz.pl

Poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z fotografią ale i dla tych doświadczonych fotografów, którzy chcą się czegoś nauczyć