Fotografia produktowa

Dosłownie każdy biznes potrzebuje dobrych zdjęć swoich produktów. Tylko w ten sposób zapewni sobie sukces, przynajmniej pod względem marketingowym, i w profesjonalnie wypromuje swoją firmę. Tutaj otwierają się możliwości dla fotografów, którzy chcą szybko zarobić na swojej profesji - warto wyspecjalizować się w fotografii produktowej, która obecnie przeżywa rozkwit i rozwija się, dzięki nowoczesnej technologii, praktycznie z dnia na dzień!

Fotografia produktów
Skończyły się już czasy, kiedy kilkadziesiąt firm używało tych samych zdjęć do zobrazowania swoich produktów. Albo na oficjalnych stronach internetowych widniały bardzo kiepskiej jakości zdjęcia, które wyglądały jak powycinane z Photoshopa nieciekawe kolaże. Dzisiaj konsument nie musi już wykazywać się tak bujną wyobraźnią, jeśli chce nabyć jakiś produkt - i nie ważne, czy chodzi o jogurt na drugie śniadanie, spodnie sportowe czy lodówkę - firmy dbają o to, by ich zdjęcia były niepowtarzalne i wyróżniające się na tle innych firm. Jeśli jesteś fotografem, którego interesuje ta dziedzina fotografii, też będziesz musiał się wybić i zaprezentować swoje sposoby na przedstawianie produktów - jak się do tego zabrać? Jak to ugryźć?

Ogólne zasady
Czasami mogą wydawać się sprzeczne, jednak gdy zagłębisz się w temat, dostrzeżesz w nich sens. Ogólnie celem fotografii produktowej jest przedstawienie danego produktu z jak najlepszej strony i sprzedanie go. Dlatego wiele będzie zależało od rodzaju produktu. Generalnie, to, czego nie możesz zawalić to ostrość zdjęcia, odpowiedni kontrast i odwzorowanie kolorów jak najbardziej zbliżonych do tych w rzeczywistości. Przez chwilę postaw się na miejscu klienta i pomyśl, na jakie zdjęcie byś zwrócił uwagę, kliknął w nie i przeczytał opis produktu, a jakie byś ominął nie poświęciwszy mu nawet milisekundy.

Dlatego ważne jest światło
Przyjęło się, że niezależnie od miejsca, w jakim będziemy chcieli sfotografować dany produkt jest światło. Czy to plener, domowe zacisze czy profesjonalne studio fotograficzne - miej przy sobie zapasowe lampy, którymi możesz coś doświetlić, dyfuzor na flesza i blendę, która rozproszy światło. Będziesz musiał zmagać się z cieniami, za ostrym albo za ciemnym światłem, dlatego lepiej zdecyduj się na sesję w dzień niż pod wieczór.

Programy graficzne
Jako fotograf nie masz obowiązku znajomości programów graficznych. Ale umówmy się, jeśli nie masz znanego nazwiska, nikt za ciebie zdjęć nie obrobi. Dlatego dużym plusem będzie bycie na bieżąco w najnowszych programach do obróbki zdjęć.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 397 865

E-mail: kontakt@zs1-czeladz.pl

Poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z fotografią ale i dla tych doświadczonych fotografów, którzy chcą się czegoś nauczyć